9944
България
Софийска районна прокуратура обвини и задържа двама мъже за кражба на колаСофийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност двама мъже за кражба на кола. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.Събраните до момента доказателства сочат, че на 19 ноември за времето от 17:00 часа до около 21:30 часа от паркинг в ж.к. „Гоце Делчев“ в София, обвиняемите К.Д. и Г.Г. в съучастие като извършители са отнели лек автомобил марка „Хюндай“.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 20 Ноември 2025, 17:19 ч.
Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност двама мъже за кражба на кола. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата. Събраните до момента доказателства сочат, че на 19 ноември за времето от 17:00 часа до около 21:30 часа от паркинг в ж.к. „Гоце Делчев“ в София, обвиняемите К.Д. и Г.Г. в съучастие като извършители са отнели лек автомобил марка „Хюндай“. Обвиняемият Г.Г. е управлявал автомобила, като си служил с табели, издадени за друго моторно превозно средство. По случая е образувано досъдебно производство за престъпления, за които се предвижда наказание „лишаване от свобода“. С постановление на наблюдаващ прокурор К.Д. и Г.Г. са задържани за срок до 72 часа. Предстои да бъде внесено искане в съда за определяне на мярка „задържане под стража“ спрямо двамата обвиняеми. Двама души бяха задържани снощи в квартал „Надежда“ в София при кражба на кола, съобщиха от СДВР. Те са криминално проявени, допълниха от столичната полиция.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
|
Община Силистра реализира два проекта за енергийна ефективност в социални услуги
|
|
|
Левент Мемиш е назначен за заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
|
|
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
Радиопрограми



Тикер
9944
ЗАПАЗИ
Областният управител на Ловеч Пламен Христов върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч. Това съобщи Севдалина Величкова от областната администрация.
С решението са ...